Aktuality

Prečo má Banskobystrická župa najhoršie finančné zdravie

Hlavným dôvodom, prečo v hodnotení finančného zdravia vychádza Banskobystrická župa spomedzi všetkých na poslednom mieste, je, že má dlhodobo problémy s výškou záväzkov viac ako 60 dní po lehote splatnosti. Ku koncu roka 2015 v tejto župe dosiahli uvedené záväzky 1,57 milióna eur. Na porovnanie, všetky ostatné samosprávne kraje ich mali v tom istom čase spoločne na úrovni iba 74-tisíc eur. Banskobystrický kraj mal ku koncu roka 2015 i najhoršiu likviditu, hodnoty horšie od priemeru dosiahol aj v dlhu či dlhovej službe.

Dátum: 30.05.17Prečo má Banskobystrická župa najhoršie finančné zdravie

Medzi vládnymi stranami vzniká napätie, ich návrhy sú populistické, kritizuje analytik

Vládne strany podľa Petra Goliaša “cítia potrebu osloviť voličov a prísť s nejakými opatreniami, ktorými zaujmú.“

Dátum: 25.05.17Medzi vládnymi stranami vzniká napätie, ich návrhy sú populistické, kritizuje analytik

Dáta o slovenskom zdravotníctve v OECD sú deravé ako ementál

Na základe analýzy 336 zdravotníckych ukazovateľov sme zistili, že v porovnaní so susednými krajinami Slovensko posiela do databázy OECD Health Statistics najmenej údajov. To samozrejme negatívne ovplyvňuje možnosti medzinárodného porovnávania slovenského zdravotníctva s ostatnými zdravotníckymi systémami a obmedzuje kvalitu analytických výstupov.

Dátum: 19.05.17Dáta o slovenskom zdravotníctve v OECD sú deravé ako ementál

Odborníci diskutovali, ako znižovať zaostávanie regiónov

Tlačová správa
Bratislava, 28. apríla 2017

Za hlavné bariéry, ktoré bránia rozvoju regiónov na Slovensku, označili vzdelávací systém málo rozvíjajúci zručnosti, nedostatočnú dopravnú infraštruktúru, vysoké odvodové zaťaženie pre ľudí s nízkym príjmom, ako aj zložitú administratívu a korupciu pri čerpaní dostupných prostriedkov

Dátum: 28.04.17Odborníci diskutovali, ako znižovať zaostávanie regiónov

Ako znižovať zaostávanie regiónov Slovenska

INEKO spolu so Zastúpením Európskej komisie v SR organizuje 27.4.2017 seminár s cieľom diskutovať o možnostiach, ako znížiť zaostávanie regiónov Slovenska prostredníctvom lepšieho využitia dostupných prostriedkov na znižovanie nezamestnanosti, rozvoj ľudského kapitálu a skvalitnenie dopravnej infraštruktúry. Spomedzi ukazovateľov ekonomického rozvoja patrí SR na základe dát OECD z roku 2014 medzi štáty s najväčšími regionálnymi rozdielmi v ukazovateľoch príjmu (29. priečka spomedzi 32 krajín) a ne/zamestnanosti (21. priečka z 33 hodnotených krajín). Príčinou sú najmä dlhodobo nižšie príjmy regiónov v porovnaní s Bratislavou, ako aj dlhodobé zaostávanie regiónov východného a južného Slovenska v miere nezamestnanosti. Vyššie regionálne rozdiely vo výške príjmu sú už len v Turecku, Mexiku a Izraeli. Ak sa chcete dozvedieť viac, sledujte seminár on-line a stiahnite si prehľad dôležitých štatistík, vrátane odporúčaní INEKO.

Dátum: 25.04.17Ako znižovať zaostávanie regiónov Slovenska

← Staršie články Novšie články →

Podporovatelia

  • Coop Jednota
  • Dôvera, zdravotná poisťovňa
  • GENAS Asociácia pre generické a biosimilárne lieky
  • Msquare s.r.o.
  • Posam spol. s r.o.
  • Union zdravotná poisťovňa